E premte, Gusht 6, 2021

Presidenti Thaçi në Forumin Ekonomik Botëror në Davos të Zvicrës

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, sot ka udhëtuar për në Davos të Zvicrës, ku do të marrë pjesë në Forumin Ekonomik Botëror. Gjatë...

Alarmi franko-gjerman për të zhbllokuar zonën monetare

Rregullat evropiane nuk janë mjaft të efektshme për të shmangur dobësitë dhe rreziqet sistematike. Reforma jo e plotë e Bashkimit Monetar shpërndan pakënaqësi dhe nxit...

Papunësia në Kosovë është rritur për 2.9 për qind

Rezultatet e Anketës së Fuqisë Punëtore të publikuara së fundi nga Agjencia e Statistikave e Kosovës (ASK), tregojnë se në nëntë muajt e parë...

Paga mesatare në Telekomin e Kosovës 980 euro, në Postë 800...

Ministri i Zhvillimit Ekonomik, Valdrin Lluka, ka treguar për pagat mesatare në disa prej ndërmarrjeve kryesore publike të Kosovës. Ai, në Puls të KTV-së, ka...

A ka bitcoini të ardhme?

“Të gjitha fenomenet që janë duke ndjekur shfaqjen e një ‘flluske sapuni’ janë të pranishme”, tha për radio “Deutschlandfunk”, Thomas Mayer, njëri nga ish-krerët...

Mungesa e bordit mund ta falimentojë Trepçën

Qeveria e Kosovës ende nuk ka përfunduar procedurat për zgjedhjen e bordit mbikëqyrës të kompleksit metalurgjik Trepça, që do të mundësonte zbatimin e Ligjit...

Shala fton qytetarët në protestë masive për plaçkitjen me faturat e...

Meqë vendimi i Gjykatës së Apelit nuk po gjen zbatim nga Zyra e Rregullatorit të Energjisë (ZRRE), Këshilli për Mbrojtjen e Lirive dhe të...

Ku po shkojnë 10 centët e udhëtarëve të Stacionit të Autobusëve

Nga shtatori për udhëtarët të cilët i shfrytëzojnë linjat e autobusëve të Stacionit të Prishtinës është vendosur një tarifë prej 10 centësh, shumë e...

Qeveria paralajmëron ndaljen e privatizimit të tokave shtetërore

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj së bashku me ministrin e Punës dhe Mirëqenies Sociale, Skënder Reçica, kanë vizituar Odën Ekonomike të Kosovës (OEK), ku...

Bitcoin, së shpejti më i vlefshëm se sa Apple

Çmimi i Bitcoinit në dekadën e ardhshme do të ngritet në 50,000 dollarë dhe pas pesë vjetësh vlera e tij në treg do të...
377FansaPëlqeje
0NdjekësitNdjek
0NdjekësitNdjek
2AbonentëAbonohu

TË KLIKUARAT E DITËS