E premte, Gusht 6, 2021

Nga Mehmet Musa

BURRË I FJALËS DHE I PUSHKËS RAMUSH HARADINAJ BURRË I SHTETIT E BURRË USHTRIJE !    ​Atij që ka derdhur gjak për lirinë e Atdheut...

Lamtumire veterani i UÇK-se Hasan Asllan Dembogaj

Lamtumire veterani i UÇK-se Hasan Asllan Dembogaj Fjala e komandantut Te Brigades 136 Rugova. Z. Sali Lajçi I nderuari baca Isuf, e nderuara nëna Xhevahire e...

“JETON KELMENDI OSE LULET E DASHURISË”, nga Prof. Gustavo Vega...

“JETON KELMENDI OSE LULET E DASHURISË” Prof. Gustavo Vega Mansilla, Spanjë Përkthyeu nga Spanjishtja: Peter Tase     Në këtë libër Jeton Kelmendi na ilustron për pasionin e...

MITINGU I 55 I POEZISË NË GJAKOVË DHE TRADITA QË VAZHDON

MITINGU I 55 I POEZISË NË GJAKOVË DHE TRADITA QË VAZHDON Maj 12, 2019 MITINGU I 55 I POEZISË NË GJAKOVË  DHE TRADITA QË VAZHDON Shumë çmime,...

Çmendet Hashim Thaçit sot në Kuvendin e Kosovës

Anton Quni ia përplasë Thaçit të gjitha në fytyrë: Ti je hajn, profiter e kriminel! MË: 26 PRILL 2019 NË ORA: 13:56 S’marrin asnjë përgjigje si...

‘Jeton Kelmendi’ ZINGJIRI I GJURMËVE nga Prof. Dr. Giovani Dotoli, Itali

ZINGJIRI I GJURMËVE Prof. Dr. Giovani Dotoli, Itali Universiteti i Barit Aldo Moro, 30 janar 2019 Përktheu nga Italishtja Ilire Zajmi-Rugova Poezia është jeta. Duket e vetëkuptueshme....

SHËNOHET 140-VJETORI I LINDJES SË ALEKSANËR MOISIUT ME NJË BOTIM E...

Janë ambientet e Lena Graphic ato që sot kishin një ngjarje të veçantë: posa kishte dalë nga shtypi libri monografik "Moisiu dhe bëma e...

Nga Mehmet Musa

AMANETI I PROFESORIT HALIL BERISHA Burrat e mëdhenjë të kombit e burrat e dheut e të Atdheut nuk u takojnë partive politike, sepse partitë lindin...

Mbahet Mitingu i Poezisë Gjakova 2019

KOMUNIKATË MBAHET MITINGU I POEZISË 2019, JUBILAR I 55-ti ME RADHË Kryesia e Klubit letrar"Gjon Nikollë Kazazi", në mbledhjen e vet të rregulltë, vendosi, që më...

MËSUESIT MËRGIMTARË BËNË HISTORINË

MËSUESIT MËRGIMTARË BËNË HISTORINË Hysen Ibrahimi, 7 Mars 2019 Në këtë 7 Mars, do të ju njohim me një përvojë të mësuesve shqiptarë në mërgatë, më...
377FansaPëlqeje
0NdjekësitNdjek
0NdjekësitNdjek
2AbonentëAbonohu

TË KLIKUARAT E DITËS