E premte, Gusht 6, 2021

Vice: Filmi politik i SHBA-ve për Konkursin e Berlinales

A dini që… …ish-zëvendëspresidenti amerikan Dick Cheney u përjashtua nga studimet për shkak të sjelljes së keqe duke përfshirë alkoholin? …njëra vajzë e Dick Cheney-t është...

Vajza e Hamëz Jasharit publikon zërin e babait të saj, dëgjohet...

MË: 16 JANAR 2019 NË ORA: 20:20 Hamëz Jashari Megjithëse kanë kaluar 20 vite që kur ka përfunduar lufta, Besarta thotë se fjalët e Hamzës janë...

Masakra e Tivarit, Uran Butka: Enveri urdhëroi, “vrisni kosovarët”

Masakra e Tivarit Kjo masakër u projektua dhe u realizua nga shteti komunist jugosllav në marrëveshje dhe bashkëpunim me pushtetin komunist shqiptar. Masakra e Tivarit, apo...

Brukseli në zgjedhjet vendore, Denisa Nela shqiptarja që synon pushtetin lokal?

Flutura Tota, Ekonomix.al Brukseli është një vend ku qindra mijëra shqiptarë kanë emigruar, në kërkim të një jete më të mirë. Me shumë punë, përkushtim dhe...

Reagimet gjatë “ma ‘s vaktit” Asociacioni apo njohja formale e autonomisë...

Reagimet gjatë "ma ‘s vaktit" Asociacioni apo njohja formale e autonomisë së komunave me shumicë serbe! Historia jonë njeh shumë momente të tilla kritike për kombin. E...

Riciklim i historisë. Nga Hisen Berisha

Riciklim i historisë. A ËSHTË MË ME RËNDËSI INTEGRIMI NË EUROPË APO RUAJTJA E INTEGRITETIT TERITORIAL TË VENDIT?! Dilemë që po i brenë "patriotët" e politikës! Jemi...

(Intervista e shkëputur e Z. Hisen Berisha – Oficer për strategji...

Gëzuar ditën e çlirimit Kosovë & 19 vjetorin i përfundimit të luftës në Kosovë (Intervista e shkëputur e Z. Hisen Berisha – Oficer për strategji...

Dialogu drejt bllokadës

Dialogu midis Prishtinës dhe Beogradit, që po zhvillohet në raunde të ndara me lehtësimin e Bashkimit Evropian, pritet të vazhdojë, ndonëse ende nuk është...

McAllister kërkon përshpejtim të dialogut Kosovë-Serbi

Raportuesi i Parlamentit Evropian për Serbinë, David McAllister ka thënë se Serbia duhet gradualisht të harmonizojë politikën e saj të jashtme dhe të sigurisë...

Veseli: Ka lëvizje pozitive për vizat edhe nga shtetet që s’na...

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka thënë se ka lëvizje pozitive edhe tek vendet e BE-së, që nuk e njohin Kosovën sa...
377FansaPëlqeje
0NdjekësitNdjek
0NdjekësitNdjek
2AbonentëAbonohu

TË KLIKUARAT E DITËS