E premte, Gusht 6, 2021

Shumë klube janë të gatshme ta paguajnë klauzolën e Icardit

Gruaja e Mauro Icardit ka thënë se janë lajmëruar disa klube që janë të gatshëm ta paguajnë klauzolën e burrit të saj. Argjentinasi është lënë...

Lutfi Haziri takon skuadrën e Dritës që u shpall kampion i...

Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, ka pritur sot futbollistët e klubit të futbollit Drita, në krye me drejtorin Feti Murseli, pas shpalljes...

Dihen kundërshtarët e Prishtinës me të cilët mund të luajë në...

Prishtina e ka mbyllur kampionatin për herë të dytë rresht si nënkampion dhe po ashtu për herë të dytë rresht do të marrë pjesë...

Milani nuk merret vesh me UEFA-n, rrezikon të përjashtohet nga Liga...

Krerët e Milanit sot ishin në Nyoni të Zvicrës për tu takur me UEFA-n nga ku morën një goditje të madhe.  UEFA ka refuzuar zyrtarisht...

Roma futet në garë për Brahimin

Yacine Brahimi mund të largohet nga Porto gjatë afatit kalimtar të janarit. Sulmuesi algjerian ka pasur një vit jashtëzakonisht të mirë me Porton ku ndihmoi...

10 vjet të shtetit të Majlindës

Në shkurtin e vitit 2008 një vajzë e re nga Peja vlerësohej si sportiste e talentuar dhe me perspektivë. Si ajo vlerësoheshin edhe shumë e...

Milani ka fituar në udhëtim te skuadra bullgare, Ludogorets, me rezultat...

Ekipi i drejtuar nga Gennaro Gattuso ka vazhduar me formë të mirë edhe në Evropë, pas asaj në Serie A. Rossonerët kanë fituar në udhëtim...

Krasniqi mposht Grafkan

Haxhi Krasniqi ka fituar meçin ndaj Bartlomiej Grafkas. Boksieri shqiptar fitoi duelin pas vendimit të jurisë. Kjo është fitorja e 47-të në karrierën e Krasniqit, i...

CNN e rikujton ditën kur Majlinda Kelmendi shkroi historinë

Faqja zyrtare e sportit e kompanisë së madhe amerikane të medias, CNN-it, e ka rikujtuar ditën kur të në këtë ditë më 2013 superylli...

Akil Gjakova i argjendtë në Grand Prix të Tunizisë

Akil Gjakova ka shkruar historinë në xhudon kosovare, duke u bërë i pari nga meshkujt që rrëmben medalje në Botëror. Ai rrëmbeu medaljen e argjendtë...
377FansaPëlqeje
0NdjekësitNdjek
0NdjekësitNdjek
2AbonentëAbonohu

TË KLIKUARAT E DITËS