E premte, Gusht 6, 2021

LIVE: Rezultatet e fundit në të gjitha komunat nga KQZ

(E plotësuar) - Komisioni Qendror i Zgjedhjeve është afër përfundimit të numërimit të votave nëpër komuna të Kosovës. Kështu në Prishtinë, KQZ deri më tani ka numëruar...

Mësojeni se ku do të votoni nesër

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka publikuar linkun i cili tregon se ku do të votoni në zgjedhjet lokale gjatë ditës së nesërme. Mund të ndodhë...

SABIHA SHALA: SPORTISTËVE NË PEJË DO T`U NDAJMË BUXHET PREJ 3%

Kandidatja e Partisë Demokratike të Kosovës për komunën e Pejës, Sabiha Shala gjata takimit që ka pasur me përfaqësuesit e klubeve sportive në këtë...

Veseli: PDK-ja është me rininë, ajo i jep forcë ndryshimit

Kreu i PDK-së, Kadri Veseli, në një tubim elektoral me të rinjtë e PDK-së në Vushtrri, ka thënë se 22 tetori do të jetë...

PDK: Velezha, fuqishëm me Shaqir Totajn

Lideri i PDK-së, Kadri Veseli, së bashku me kandidatin për kryetar të Komunës së Prizrenit, Shaqir Totaj, i shoqëruar nga ministri i MKRS-së, Kujtim...

Pacolli premton ngrohje dhe energji elektrike nga riciklimi i mbeturinave

Kandidati i AKR-së për kryetar të Prishtinës, Selim Pacolli sot ka bërë publik programin për lagjen Kolovicë dhe Kodrën e Trimave, ku ka premtuar...

Maqedonia voton sot për zgjedhjet lokale

Sot prej orës 07:00 deri 19:00 do të zhvillohen votimet për zgjedhjet lokale në Republikën e Maqedonisë. Të drejtë vote kanë 1.814.644 votues, transmeton Alsat. Votimet...

Shkup: Sulmuesi në parlament u dënua me 4 vjet burg

Një gjykatë në Maqedoni dje e ka dënuar 65 vjeçarin, Pançe Angelov, me katër vjet burg për sulm fizik kundër politikanes, Radmilla Sheqerinska, kur...

Totaj thotë se bizneset e vogla po ia mirëpresin Fondin 2...

Kandidati për kryetar të Prizrenit nga PDK-ja, Shaqir Totaj, sot vazhdoi me takime nëpër bizneset ndryshme të komunës së Prizrenit, duke vizituar fabrikën e...

Arban Abrashi do ta ndërtojë Spitalin e Qytetit, dy qendra të...

Ndërtimi i Spitalit të Qytetit dhe dy qendrave të mjekësisë familjare (në Veternik dhe në Mat), ofrimi i kujdesit shëndetësor në shtëpi, blerja e...
377FansaPëlqeje
0NdjekësitNdjek
0NdjekësitNdjek
2AbonentëAbonohu

TË KLIKUARAT E DITËS