Kelmendi: Pritet dështimi i ratifikimit

0
181

Analisti Jeton Kelmendi, njohës i marrëdhënieve ndërkombëtare, konsideron se, pavarësisht lojërave që po luhen për interesa politike, është mirë që më në fund edhe kjo çështje po nxirret në kuvend në rrjedha normale dhe ta marrë një epilog final, qoftë ai pozitiv apo negativ. “Mendoj se është bërë një punë e mirë që më në fund po përfundon kjo çështje. Deputet nuk janë aty vetëm për benificione të majme, por edhe për të marre përgjegjësi historike për vendin, prandaj e kanë në dorën e vet ose ta shesin ose ta ruajnë tokën e Kosovës. Kjo është dashur të ndodhte para dy e më shumë vitesh, por u politizua tej mase. Puna e komisionit të ri tani më e ka konfirmuar gabimin e komisionit të Murat Mehës dhe dihet mirë se cila është e vërteta prandaj unë pres të dështoj ratifikimi dhe kjo punë të bije në piken zero, pastaj të demarkohet drejtë siç është në dokumente faktike. Ajo që u vërejt se nisi tua dridh këmbët disa politikaneve makiavelist u pa si shqetësim në fytyrat e Hashim Thaçit, Isa Mustafës dhe Enver Hoxhës, të cilët akoma po mundohen të hedhin mjegull tek deputetet dhe opinioni, por duhet të ndodhë kjo”, theksoi Kelmendi.

(Kosova Sot)

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu