Ministri Hamza priti në takim përfaqësuesin e Fondit Saudit, Abdullah Al-Shoaibi

0
124

Ministri i Financave, Bedri Hamza, priti sot në takim përfaqësuesin e Fondit Saudit, Abdullah Al-Shoaibi, ku u diskutua për bashkëpunimin ndërmjet dy institucioneve e në veçanti në fushën e investimeve në infrastrukturën rrugore, në realizimin segmentit rrugorë M2 të drejtim të Mitrovicës e financuar nga Fondi Saudit.

Gjatë takimit u theksua se segmenti rrugor M2 të drejtim të Mitrovicës, ka një rëndësi të veçantë për qytetarë e këtyre komunave si dhe ndikon në zhvillim ekonomik dhe në të ardhmen politike të Republikës së Kosovës.

Në takim u diskutua edhe për mbështetjen e sektorit të shëndetësisë, për furnizimin e QKUK-së me pajisje mjekësore dhe shtretër. Gjithashtu, gjatë takimit të dyja palët u dakorduan për rritjen dhe intensifikimin e bashkëpunimit ndërmjet Qeverisë së Republikës së Kosovës edhe Fondit Saudite sidomos ne investimet të cilat ndikojnë drejtë për së drejti në jetën e qytetarëve të Kosovë. /Telegrafi/

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu