Trajneri i kundërshtarit të mundshëm të Joshuas, Barry: Anthonys i mungonte qëndrueshmëria, lëvizte si roboti

0
27

Anthony Joshua ka mbrojtur titullin e kampionit të botës për peshat e rënda.

Boksieri britanik ka triumfuan në saje të nokauti teknik në raundin e dhjetë kundër Carlos Takam.

Por, Joshua nuk i ka fituar të gjitha titujt që ekzistojnë në kategorinë pasi që i mungon edhe titulli i WBO-s, pos atyre të fituarve deri më tani IBF, IBO and WBA.

E pikërisht një ndër kundërshtarët e mundshëm të Joshuas mund të jetë kampioni i WBO-s, Joseph Parker.

Trajneri i këtij të fundit, Kevin Barry ka komentuar ndeshjen e mbrëmshme dhe ka zbuluar disa mangësi të britanikut.

“Unë e di që Joshua ka qenë në një numër të madh të ndeshjeve kontrolluese”, tha Barry për News Hub, duke shtuar se “Neve na pëlqen fakti që mjekra e Anthonyt është shumë e dyshimtë në krahasim me mjekrën e Joseph Parkerit”./telegrafi/

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu